Network Video Recorder ıp kamera kayıt cihazı ıp kameraların görüntüyü alıp işledikten sonra görüntüyü izlememize ve harddiske kayıt yapmamızı sağlayan cihazdır. Ip kamera kayıt cihazı satın alırken  donma ve kopma yaşamamız için band genişliği yüksek olan kayıt cihazlarını tercih etmeliyiz.

ıp kamera kayıt cihazı
ıp kamera kayıt cihazı

Burada dikkat etmemiz gereken bir başka konu ise nvr kayıt cihazında kullanacağımız kameraların özellikleridir. Şayet kameranız poe (power over eternet)  destekli kamera kullanıyorsanız nvr kayıt cihazınızın poe destekli olması gerekiyor. Yada poesiz nvr kayıt cihazı na poeli kamera takmak istiyorsanız poeli switch ile bağlantı yapmanız gerekir.

ıp kamera kayıt cihazı
ıp kamera kayıt cihazı

Kameralarınız poesiz ıp kamera kayıt cihazı nız poeli ise direk bağlantı yaptığınızda kameraların boardlarında yanma olur. Bu gibi durumlarda kameraya takacağınız aktif poe kablosu ile sorunsuz bağlantı yapabilirsiniz. Bu konuda gerekli bilgiye sahip değilseniz  nvr kayıt cihazını almadan önce firma ile iletişime geçip kameralarınız özelliklerini bildiriniz. Sizin sisteminize uygun olan ıp kamera kayıt cihazı nı öğrenip satın almanızı tavsiye ederiz.

ıp kamera kayıt cihazı