IP kamera, internet protokolü (IP) üzerinden bağlanarak görüntü ve ses kaydı yapabilen bir güvenlik kamerasıdır. İp kamera sesli kayıt yapma özelliği birçok modeller bulunmaktadır.

ip kamera sesli

İp kamera sesli olması , görüntü kaydının yanı sıra ses kaydı yaparak daha kapsamlı bir güvenlik sağlar. Bu özellik sayesinde, kamera tarafından kaydedilen video kaydı ile birlikte olayın gerçekleştiği yerdeki sesler de kaydedilebilir. Bu özellik, hırsızlık veya diğer suçların tespitinde faydalıdır.

ip kamera sesli
ip kamera sesli

Güvenlik kameralarının ip kamera sesli modellerinin mikrofonları genellikle kameranın üstünde veya altında yer alır ve çevredeki sesleri kaydeder. Bazı modellerde, mikrofon hassasiyeti ayarlanabilir veya mikrofonu kapatma seçeneği bulunabilir. Ayrıca, kablosuz ip kamera sesli bazı modellerde dahili hoparlörler bulunur, bu sayede kamera ile uzaktaki kişiler arasında iki yönlü sesli iletişim kurulabilir.

ip kamera sesli
ip kamera sesli

IP kameraların kablolu ve kablosuz ip kamera sesli özellikleri modeline göre değişebilir, bu nedenle satın almadan önce, ürün özelliklerini ve teknik detayları incelemenizi öneririm.

ip kamera sesli
ip kamera sesli

ip kamera sesli